Editorial Team

РЕДАКЦИОННА КОЛЕГИЯ

Главен редактор

• Проф. д-р Цецка Коларова, Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (гражданско образование; образование по правата на детето; социална педагогика)

Отговорни редактори

•  Проф. дпн Клавдия Сапунджиева, Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (социална педагогика; теория на възпитанието; артпедагогика /театър/)
  • Проф. д-р Илиана Мирчева, Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (начална училищна педагогика; дидактика на околния свят, човекът и природата и човекът и обществото)
  • Доц. дн Розалина Енгелс-Критидис, Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (предучилищна педагогика; педагогика на овладяване на езика и развитие на речта; интеркултурно образование)
  • Доц. д-р Неда Балканска, Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (специална педагогика; слухово-речева рехабилитация; приобщаващо образование; езикова терапия)
  • Доц. д-р Катeрина Щерева, Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (логопедия; специална педагогика; специална психология; психолингвистика)
  • Доц. д-р Лора Спиридонова,  Софийски университет „Св. Климент Охридски“ (предучилищна педагогика; интеркултурно образование, педагогически технологии на игровото взаимодействие)

Редактори

•  Д-р Теодора Папатеодору, Норланд Колидж, Бат, Великобритания (педагогика на ранното детство)
  • Д-р Полет Лаф,  Англиа Раскин Юнивърсити, Челмсфорд, Великобритания (педагогика на ранното детство)
  • Проф. д-р Ханс-Йоахим Фишер, Педагогически университет Лудвигсбург, Германия (теория на образованието, начална училищна педагогика)
  •  Проф. д-р Чизуко Сузуки, Католически университет Джуншин Нагасаки, Япония (информационни и комуникативни технологии в образованието, дидактика на обучението по английски език)
  • Проф. д-р Маркус Шренк, Педагогически университет Лудвигсбург, Германия (образование по природни науки, биология)
  • Проф. д-р Киймет Селви, Университет Анадолу, Турция (педагогически науки, феноменологична педагогика)